Wnętrzarskie inspiracje na rok 2020

Trendy wnętrzarskie z roku na rok staja się coraz ciekawsze i bardziej interesujące. Dzięki temu, że zmieniają się one tak regularnie, nie można narzekać w żadnym wypadku na nudę w mieszkaniu, w którym jego właściciel lub mieszkaniec będzie starał się nadążyć za modą. Na co zatem powinno się zwracać uwagę i co przygotowali dla nas specjaliści na nowy, rok 2020?

Najnowsze trendy kolorystyczne

Wszystkie zmiany trendów wnętrzarskich należy rozpocząć od tego, jakie w przyszłym roku będą modne kolory. A tu nie da się ukryć, może na wiele osób czekać spore zaskoczenie w kwestii dominującego koloru na przyszły rok.

Oczywiście najważniejszym kolorem tego roku będzie ten związany z ekologią i naturą, czyli zieleń. Oprócz jednak wiosenne zieleni na ścianach i tekstyliach zagościć może pod wieloma odcieniami róż, granat, czy też żółć. Kolory te zastosować się powinno nie tylko na firanach, czy też kolorach ścian, lecz także na obiciach mebli, takich jak pufy, sofy lub fotele.

Naturalne materiały

Nowe trendy wnętrzarskie to także zastosowanie we wnętrzach dużej ilości naturalnych materiałów takich jak drewno czy też kamień. Jest to kolejny element mający swoje źródło w coraz popularniejszej tematyce ekologicznej. Warto przy tym zauważyć, jak idealnym połączeniem jest zastosowane połączenie zieleni z drewnem.

W tym celu idealne sprowadza się okna drewniane, na których zawieszone zostaną zielone firany. Najlepiej bardzo cienkie i przejrzyste, aby możliwe było dostawanie się do wnętrza pomieszczenia jak największej ilości światła.

Oprócz tego drewno zastosować można także na podłogach, czy też blatach. Kamienne i stalowe elementy idealnie sprawdzą się jako materiał budulcowy blatów kawowych czy też stołów.

Nowe trendy w oświetleniu

Zmiany trendów przyszłym roku nie ograniczają się jednak tylko do kolorów i materiałów, lecz także do oświetlenia wnętrz. Wszakże każdy wie, że dobrze dobrany żyrandol, to idealne uzupełnienie każdego wnętrza.

W 2020 roku powinno się stawiać na lampy, które przypominać będą nieco instalację artystyczną. Z tego powodu kinkiety czy też żyrandole muszą posiadać nieregularne kształty, pełne sieci przewodów, czy też rozłożonych w nieładzie punktów świetlnych.

Geometria w nowych trendach wnętrzarskich

Nieregularny kształt lamp prowadzi nas do ostatniego punktu w nowych trendach wnętrzarskich na przyszły rok, czyli do kwestii geometryki pomieszczenia.

Jak można zauważyć na przykładzie lamp, dominować będą w przyszłym roku proste kształty i formy. Geometria utrzymywana będzie w stylu mocno minimalistycznym i uproszczonym. Powinno mieć to także swoje odzwierciedlenie w ewentualnych wzorach na obiciach mebli czy też fakturach zastosowanych materiałów.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *