Niestandardowe propozycje aranżacji wystrojudomu

5 nieco innych niż standardowe, pomysłów na dekorację okien w domu

Firanki, zasłony, rolety, żaluzje – to najczęściej wybierane systemy przyciemniania okien, będące jednocześnie dekoracjami. Jeśli uważasz, że tego typu aranżacje wieją nudą, zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Oto kilka naszych propozycji.

Uwaga: wpis ma charakter humorystyczny.

Zawiera niestandardowe propozycje i opisy aranżacji wnętrz domu.

Na snajpera

To aranżacja nie tylko dla fanów kina akcji. Każdy filmowy strzelec musi się ukryć przed widokiem postronnych obserwatorów. Jeśli jego stanowisko znajduje się w mieszkaniu, najczęściej będzie ukrywał się za żaluzjami.

Widział ktoś snajpera strzelającego zza firanek? Dlatego wystrój na snajpera obejmuje obowiązkowe żaluzje metalowe, które łatwo rozchylić, a jednocześnie pozostać zamaskowanym.

Odmianą aranżacji „na snajpera” jest styl „na stalkera”. Pod oknem koniecznie musi być ustawiony komfortowy fotel lub krzesełko, na którym można wygodnie usiąść i obserwować świat zewnętrzny. Proste, skuteczne, niewymagające, a przede wszystkim oszczędne rozwiązanie.

Śmieszny kot na oknie
Źródło: http://finops.pl/2014/12/koty-vs-zaluzje/

Dziki Zachód

Urokliwe, strae drewno na elewacji

Wspominając o Dzikim Zachodzie, pierwszą myślą są oczywiście kowboje. Kowboje, oprócz spędzania czasu na strzelaninach, regularnie chodzą do saloonów, a obowiązkowym wyposażeniem w saloonach są wahadłowe drzwi na wejściu.

Ten motyw można doskonale wykorzystać w domkach jednorodzinnych wybudowanych z drewna, a rozwiązanie takie nazywa się „okiennice”. Wynalazek obecnie już niemal zapomniany, a szkoda, bo okiennice mają niesamowity klimat i potencjał. Idealnie pasują do drewnianych okien w domkach letniskowych. Od wewnątrz można natomiast powiesić ciężkie zasłony, współgrające z wystrojem.

 

Okna w stylu retro

Styl retro jest obecnie na topie, a nic nie stwarza takiego potencjału, jak powrót do kolorowych lat 70. i 80. Barwne wystroje wnętrz, z motywami kwiatów i pastelowych kolorów to coś, obok czego nie można przejść obojętnie.

Ważne jednak, by nie przesadzić z gamą kolorów. Artystyczny misz-masz to nie to samo, co brak wyczucia. Niemniej wszystkie kolorowe style retro i vintage aż się proszą o wykorzystanie. Ta żywiołowość wniesie wiele pozytywnej energii. Polecamy przede wszystkim firanki i prześwitujące, wzorzyste zasłony.

Okna - wystrój retro
Źródło: http://www.miserv.net/post/sunflower-kitchen-curtains/148958247237690.html

Okna w stylu Królewna Śnieżka

W tej wersji obowiązkowym elementem są mięsiste, długie i koniecznie białe (lub biało-czerwone) zasłony, upięte wstążką. Zasłony robią za główną atrakcję, dlatego muszą być odpowiednio wyróżnione. Dla kontrastu z nieskazitelną bielą polecamy dodatki w kolorze czerwonym. Warto również ustawić w oknie maki lub inne czerwone kwiaty ozdobne.

Wystrój na królewną śnieżkę
Źródło: http://www.curtainsandcurtains.com/red-white-cherry-embroidered-kitchen-curtain.html

Na szkota

Szkocka krata jest ponadczasowa, kolorowa i daje ogrom możliwości. Zasłony wykonane z grubego materiału z motywem szkockiej kraty idealnie będą pasowały do nowoczesnych i bardziej tradycyjnych wystrojów, opartych na kombinacji czerwieni, zieleni, czerni i niebieskiego.

 

Ponieważ takie zasłony są wizualnie ciężkie, najlepiej będą pasowały do wysokich, dużych okien drewnianych. I od razu uspokajamy – szkocki wystrój w mieszkaniu, nie obliguje od razu do noszenia kiltu.

Wystrój domu - szkocka krata
Źródło: https://www.homify.pl/zdjecie/167842/tartans
5/5 - (3 votes)

2 Comments

 • Jezynka

  Trafiłam na ten wpis przypadkowo czytając i szukając informacji na temat urządzania wnętrz. I…… dziękuję za poprawę humoru. Po zapoznaniu się z kilkudziesięcioma artykułami na temat aranżacji wnętrz naprawdę nie można znaleźć czegoś nowego i inspirującego a tu taka perełka 🙂

  • Redakcja

   Dziękujemy za wspaniałą recenzję naszego wpisu i życzymy wytrwałości w poszukiwaniu inspiracji wnętrzarskich.

 • Write a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Podaj wynik działania: *