Letnie pomysły na aranżację tarasu

Aranżacja tarasu to sztuka, o której można by powiedzieć bardzo dużo. Tarasy to oczywiście nie tylko meble i ozdoby, ale również taka ich aranżacja, by całość prezentowała się świetnie i była funkcjonalna. Właśnie funkcjonalność jest istotą tarasu – to przestrzeń, w której powinno się móc spędzić czas i zrelaksować w czasie trwania cieplejszej pory roku. Współczesny taras to również rośliny, o obecność których warto zadbać.

Meble na taras – o czym warto pamiętać?

Urządzając taras warto pamiętać przede wszystkim o odpowiednich meblach. Jakie powinny być meble na tarasie? Jak już wspomniano we wstępie, taras jako całość powinien przede wszystkim być jak najbardziej funkcjonalny i wygodny. To miejsce, w którym – o ile uda się zapewnić odpowiedni komfort – będzie można spędzać latem wolne chwile, oddając się na przykład lekturze.

Należy więc tu zadbać o odpowiednie meble, dzięki którym taras stanie się jeszcze wygodniejszy. Świetnie sprawdzają się tu tarasowe fotele i kanapy – należy jednak zadbać o to, by materiał z jakiego są wykonane był dopasowany do warunków.

Na tarasy odkryte świetnie będą pasowały meble z syntetycznego rattanu, albo stali, zaopatrzone w miękkie poduch, które jednak można w razie potrzeby schować przed deszczem. Tarasy zadaszone to natomiast doskonałe miejsce na ustawienie mebli wykonanych z wikliny, które dodatkowo są niezwykle dekoracyjne.

Świetnym uzupełnieniem będzie tu niewielki stolik, dzięki któremu na tarasie będzie można również napić się kawy, a być może również zjeść letni obiad. Często zapomina się o meblach takich, jak półka na drobiazgi, która jest bardzo praktyczna w tego rodzaju przestrzeniach. Jeżeli to możliwe warto również powiesić na tarasie hamak – to świetne rozwiązanie na ciepłe, letnie wieczory.

Rośliny na taras – jak urządzić mini ogród?

Rośliny na tarasie to zdecydowanie więcej niż tylko klasyczne doniczki na parapetach – choć i o oknach nie powinno się zapominać. Jeżeli na taras wychodzą okna drewniane, warto wykorzystać również tę przestrzeń na postawienie ulubionych roślin. Taras to jednak przede wszystkim miejsce, w którym warto ustawić rośliny na podłodze. Warto do tego celu użyć dużych, bardzo szerokich i ciężkich donic, w których może zmieścić się wiele roślin.

Dzięki temu nawet na niewielkim tarasie można stworzyć coś na kształt ogrodu, dzięki któremu miejsce staje się jeszcze bardziej przyjazne. Jeżeli taras jest dodatkowo zadaszony, warto również pamiętać o roślinach wiszących. Odpowiednie wieszaki na rośliny umożliwiają stworzenie przestrzeni wypełnionej zielenią, przebywanie w której będzie niezwykle przyjemne i relaksujące. Dobrze ustawione, czy podwieszone rośliny pozwalają na stworzenie zielonych ścian, które osłaniają nieco przestrzeń na tarasie, co jest bardzo istotne zwłaszcza w mieście.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *