Wybieramy okna drewniano-aluminiowe do domu

Kto powinien zdecydować się na okna drewniano-aluminiowe?

Drewniane okna do domu to rozwiązanie klasyczne, eleganckie i funkcjonalne, jednak w niektórych warunkach niewystarczające. Narażenie na szczególnie niekorzystne działanie pogody, bliskość morza, duże zanieczyszczenie powietrza, to tylko niektóre czynniki negatywnie wpływające na drewno. Komu polecane są energooszczędne okna drewniano-aluminiowe?

Wybór okien ma kluczowe znaczenie dla komfortu mieszkania. Okna tłumią hałasy dochodzące z ulicy, chronią przed chłodem, deszczem i nadmiernym nasłonecznieniem. Są elementami użytkowymi, ale też dekoracyjnymi, mającymi wpływ na wygląd zewnętrznej elewacji oraz wewnętrznego wystroju. Do wyboru masz okna drewniane, plastikowe, aluminiowe lub wykonane z połączenia różnych materiałów.

Okno drewniane z nakładką aluminiową na wystawie

Okna drewniano-aluminiowe będą dobrym wyborem…

jeżeli szukasz produktu o zwiększonej odporności

Tego rodzaju modele wykonane są z dwóch ram – wewnętrznej drewnianej oraz zewnętrznej aluminiowej, która zapewnia dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami i działaniem mikroorganizmów. Aluminiowa rama zapewnia wysoką ochronę przez wiele lat, bez konieczności wykonywania częstych zabiegów konserwacyjnych.

jeżeli szukasz okien o jeszcze lepszych parametrach

Okna drewniano-aluminiowe charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej. Współczynnik przenikania ciepła dla takiego okna wynosi od 1,1 W/m2k do 0,9 W/m2k w zależności od pakietu szybowego i grubości ramy.

Izolacyjność akustyczna szyby wynosi od 30 do 45 dB. Możliwość montażu szyb antywłamaniowych P2 i P4 oraz specjalnych, wzmocnionych okuć okiennych.

jeżeli szukasz okien o stylowym wyglądzie

Duża dostępność wzorów i kolorów, możliwość wykonania okien o nietypowych kształtach, położenie warstwy lakieru matowego lub błyszczącego to zaledwie ułamek możliwości. Okna możesz dowolnie spersonalizować, a my je dla Ciebie wykonamy – takie, jakie Ci się marzą.

jeżeli chcesz mieć okna drewniane, ale nie możesz

Okno drewniane z okładziną aluminiową

Nie zawsze istnieje możliwość montażu drewnianych okien. Uważamy, że drewniane okno w odpowiednim wybarwieniu pasuje do każdego stylu domu, jeśli jednak Twój projektant mówi, że ze względu na estetykę elewacji nie można takich zamontować to w takim wypadku dobrym rozwiązaniem są modele drewniano-aluminiowe, które od zewnątrz mogą idealnie komponować się z nowoczesną elewacją – surową, połączoną ze stalą, kamieniem i szkłem.

Od wewnątrz możesz natomiast cieszyć się urokiem prawdziwych, drewnianych ram. Okna drewniane są jak meble – zdobią wnętrza i dodają im ciepła.

Do każdego budynku można wykonać spersonalizowane modele, które idealnie wkomponują się w elewację oraz wewnętrzny wystrój, podniosą estetykę obiektu, a także zwiększą wytrzymałość okna.

Poznaj pełne możliwości i naszą ofertę na okna drewniano-aluminiowe. Ciesz się pełnym komfortem oraz zwiększoną wytrzymałością i zapomnij o wymianie okien przez   następne kilkadziesiąt lat!

Okno - z zewnątrz aluminium a od wewnątrz drewno

5/5 - (2 votes)

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *