Jak zadbać o więcej światła w domu?

Być może wiele osób nie jest tego świadomych, lecz słońce jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jego brak ma swoje negatywne odbicie nie tylko w sferze zdrowotnej, lecz także w zakresie samopoczucia i energii życiowej. Nic zatem dziwnego, że gdy tylko kończy się lato, a niebo zasnuwają stalowe chmury wielu osobom żyje się po prostu gorzej. W wyniku tego wszyscy starają się walczyć o każdy, nawet najmniejszy i najsłabszy promień słońca. Również w domu.

Od czego zależy oświetlenie domu?

Pomimo tego, że dużą część dnia każdy z nas spędza poza domem, to jednak odpowiedni poziom oświetlenia w domu ma ogromny wpływ na to, jak skutecznie postępuje regeneracja po dniu pracy. Nie tylko w czasie weekendu, lecz również po południu w czasie lata.

Zdecydowanie największych czynnikiem decydującym o tym, w jakim stopniu całe mieszkanie, lecz także pojedyncze jego pomieszczenia są oświetlone, jest położenie geograficzne mieszkania. Duża ekspozycja mieszkania na światło, a przynajmniej pomieszczenia, w którym spędza się najwięcej czasu, to prawdziwy skarb. Nie oznacza to jednak tego, że jeśli posiada się mieszkanie w nieco gorszym układzie, to jego mieszkańcy skazani są na życie w zaciemnionych wnętrach. Istnieje bowiem kilka sposobów na to, aby móc zadbać o większą ilość światła w domu!

Wybór odpowiednich okien

Na takie sprawy, jak ekspozycja mieszkania na światło, czy też układ pomieszczeń, nie ma się większego wpływu po zamieszkaniu już w danym miejscu. Da się jednak zmienić to, jakie w danym lokalu będą znajdowały się okna. A szacuje się, że dobrej jakości okna są w stanie dostarczyć do pomieszczenia nawet ponad 20% więcej światła. Jest to wartością już bardzo wyraźnie zauważalną zarówno zdrowotnie i psychicznie przez organizm, jak i po prostu wizualnie.

W przypadku wybierania nowego okna w celu zapewnienia większej ilości słońca, kluczowe jest wzięcie pod uwagę takich modeli, które posiadać będą o wiele większą powierzchnię szyby. Wiele osób uważa, że już na starcie należy skreślić okna drewniane, które posiadają grube, zasłaniające sporą część powierzchni okna ramy.

Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie powodują, że okno drewniane jest nie tylko bardzo smukłe, lecz jednocześnie niezwykle eleganckie, czego nie da się powiedzieć o innych wersjach ram okiennych. Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii, aby się przekonać jak wielkie połacie szyb mogą być ozdobione pięknymi drewnianymi ramami.

A co oprócz okien?

Oczywiście odpowiednie okna to nie jedyny sposób na to, aby zwiększyć ilość światła w mieszkaniu. Do tego zadania trzeb także użyć samego mieszkania. Chodzi tu mianowicie o swego rodzaju rozjaśnienie wnętrza, przy pomocy jego wyposażenia. Wpadające w biel kolory ścian, czy też mebli będą bardzo skutecznie potęgowały wpadające oknami światło. Idealnie w tym celu sprawdzają się zatem kolory perłowe, metalowe, czy też inne jasne barwy, które nadadzą wnętrzu blasku i połysku.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *