Budowlane trendy na rok 2020

Każdy nowy rok to początek zmian: podyktowanych zmianami technologicznymi, nowymi przepisami lub trendami, które się pojawiają. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jakie trendy w budownictwie będą najbardziej popularne w najbliższym sezonie. Wydaje się, że można już sporo powiedzieć zwłaszcza o wykończeniach i wystroju wnętrz.

Najważniejsze trendy w wystroju wnętrz

W wystroju wnętrz panuje przede wszystkim minimalizm, choć również popularne są powroty do tradycji. Przez długi czas w ciągu ostatnich lat modne były różnego rodzaju nawiązania etniczne. W ozdobach domów królowały więc kolorowe narzuty, chusty, dywany i podobne akcesoria.

Można powiedzieć, że tendencja pozostaje ta sama, zmienia się natomiast jej obiekt. Coraz częściej współczesne wzornictwo sięga po to co lokalne, ludowe i tradycyjne. Takie właśnie są wyroby dzisiejszych młody projektantów, które przekładają się na trendy i propozycje sklepów na kolejne sezony. Planując wystrój mieszkania warto uwzględnić właśnie taki kierunek.

Nieco inaczej wyglądają mieszkania zaprojektowane w myśl koncepcji minimalistycznych. Królują tu przede wszystkim puste, choć dobrze wykorzystane przestrzenie. W myśl koncepcji minimalistycznej w wystroju wnętrz mieszkanie to nie tylko miejsce przechowywania rzeczy, ale przede wszystkim przestrzeń życiowa. Taką przestrzeń należy więc w mieszkaniu zapewnić w maksymalnym stopniu.

W kwestii ilości mebli (i ogólnie – rzeczy) zaleca się zdecydowanie jak największy umiar. Minimalizm zachęca do pozbywania się zbędnych, nieużywanych i niefunkcjonalnych przedmiotów i koncentracji na jakości tych, które faktycznie są używane. W kolorystyce dominuje biel, szarości, a także delikatne i nierozpraszające pastele.

Trendy w wykończeniach na rok 2020

Wykończenia w najbliższym roku, oraz trendy, które już da się zauważyć pokrywają się w znacznej mierze z trendami w wystroju wnętrz. Zupełnie niemodne stały się wszelkiego rodzaju sztukaterie i inne, podobne ozdoby.

Coraz częściej dąży się do uzyskania jak największej prostoty i rezygnuje z bardziej wyszukanych ozdób. Istotne są natomiast użyte materiały. Już od dawna drewno, stal i beton są głównymi materiałami, które są chętnie eksponowane w wystroju wnętrz mieszkań.

Trendy w budownictwie

Współczesne budownictwo mieszkaniowe, a zwłaszcza budownictwo jednorodzinne to nastawienie na rozwiązania proekologiczne. Bardzo ważne jest odpowiednie podejście do kwestii środowiskowych. Coraz bardziej popularne stają się domy energooszczędne i domy pasywne. Ich koszty budowy są oczywiście nieco większe, ale koszty utrzymania znacznie mniejsze.

Coraz większą popularność zyskują alternatywne techniki budowlane, które w ciągu ostatnich lat rozwijane są w mocno unowocześnionych odsłonach. Wykorzystanie w budowie gliny, słomy i podobnych materiałów jest nie tylko ekologiczne i tanie, ale również coraz bardziej modne.

4/5 - (1 vote)

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *