Aranżacja okien w łazience - poradnik

5 pomysłów na aranżację okna w łazience

Do swoich łazienek z uwagą dobieramy idealne akcesoria, baterie czy płytki ceramiczne, jednak rzadko kiedy aranżujemy w nich okna. Jeżeli brak dekoracji w oknach Twojej łazienki wynika z braku pomysłów, dzisiejszy wpis jest pisany specjalnie dla Ciebie! Ozdabianie naturalnych źródeł światła we wnętrzu pozwala osiągnąć harmonijną stylizację, gdy „gołe” okno psuje wystrój, a aranżacja sprawia wrażenie nieukończonej. Dodatkowo zasłony i żaluzje dają nam więcej prywatności, szczególnie ważnej w łazience.

Folia okienna w łazience

Nowoczesny i uniwersalny sposób, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości związane aranżowaniem okien w łazience! Folię okienną wewnętrzną bez problemu zamontuje się samemu, a bogaty wybór wzorów i kolorów pozwoli ją dostosować do stylizacji wnętrza.

Ten najbardziej popularny motyw, czyli folia bez nadruku imitująca szron, zapewnia prywatność oraz swobodny przepływ światła. Zresztą, folii wcale nie trzeba nakładać na całą  powierzchnię okna, a na przykład tylko do jego dolnej połowy. Jakby zalet było mało, dodamy jeszcze jedną: są łatwe w pielęgnacji i zdecydowanie dobrze znoszą wilgoć w łazience.

Łazienka na poddaszu

Żaluzje

Jeśli marzy Ci się łazienka w klimacie filmów noir, żaluzje zdecydowanie powinny zwrócić Twoją uwagę! Na ich korzyść przemawia m.in. elastyczność. Nie są stałą ozdobą łazienki, a mogą być używane (i eksponowane jako dekoracja) wyłącznie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Spośród wielu wariantów kolorystycznych, warto zwrócić uwagę na żaluzje drewniane – idealne do łazienek w stylu skandynawskim!

Plisy okienne

Plisy od żaluzji różnią się sposobem montażu – który jest bezinwazyjny – oraz sposobem przedostawania się światła. Plisy są świetne, gdy potrzebna jest odrobina prywatności, ponieważ z łatwością da się regulować powierzchnię, jaką zajmują w oknie.

Równie łatwo się je ściąga, jeśli ich używanie się znudzi! Minimalistyczny wygląd (choć są dostępne w różnych kolorach i wzorach) sprawia, że nadają się do łazienek w różnych aranżacjach oraz do każdego rodzaju okien (drewnianych czy plastikowych).

Łazienka z dużym oknem

Zasłony z podwiązką

Jeśli posiadasz łazienkę urządzoną w stylu amerykańskim, w stylu prowansalskim lub rustykalnym w wersji angielskiej (sprawdź 16 najlepszych pomysłów na łazienkę w stylu rustykalnym na blogu Łazienkaplus.pl), to pojawienie się w nich zasłon (długich bądź krótkich) sprawi, że wnętrza nabiorą profesjonalnego charakteru – jak z katalogu!

Ponieważ ta ozdoba okien jest popularna w pokojach, łazience automatycznie dodaje przytulności. Niestety, nie jest to najlepsze rozwiązanie do łazienek, w których okna znajdują się w bliskim sąsiedztwie wanny lub prysznica.

Zasłony

Zasłony nitkowe

Nieoczywiste rozwiązanie do łazienki, spotykane dużo częściej w elegancko urządzonych salonach. Interesująca forma ozdoby, która nie tylko gwarantuje dyskrecję, ale wprowadza  także unikatowy nastrój tajemniczości. Opcja zdecydowanie dla tych, którzy lubią oryginalność… oraz posiadają wysokie okna w łazience. Podobnie jak w przypadku zasłon (czy innych materiałowych ozdób), musimy zrezygnować z zasłon nitkowych, jeśli okno wypada przy oknie lub kabinie prysznicowej.

Autorką wpisu gościnnego jest Agnieszka Możejko, redaktorka bloga łazienkowego (http://www.lazienkaplus.pl/pl/blog) i pasjonatka ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Zdjęcia użyte we wpisie zostały dostarczone przez Łazienkaplus.pl

4.7/5 - (3 votes)

2 Comments

 • Karolina Barska

  Żaluzje są chyba najlepszym rozwiązaniem dla łazienki. Jeżeli komuś zależy na intymności i swobodzie to żaluzje dla mnie jak najbardziej na plus.

  • Redakcja

   Oczywiście – każde rozwiązanie ma swoje zalety. W tym przypadku rzeczywiście rolety są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

 • Write a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Podaj wynik działania: *