Wiosenne inspiracje w dekoracji wnętrz

Wiosna to czas nadziei, nowego życia i narodzin. Gdy nadchodzi wiosna, każdy z nas budzi się ze swego zimowego letargu i zaczyna żyć pełnią życia. Nic zatem dziwnego, że wiele osób chce, aby wiosna pozostawała z nimi nieco dłużej i z tego powodu szukają sposobu na to, aby wiosnę zawrzeć także w wystroju swojego mieszkania. W jaki sposób można to zrobić?

Najważniejsza sprawa to rośliny

Wiosna to czas nowego życia i zieleni. W każdym pomieszczeniu, w którym chce się zachować wiosennego ducha, nie może zabraknąć zwykłych kwiatów i roślin.
Zdecydowanie najlepiej w tym celu wykorzystywać rośliny doniczkowe.

Są nie tylko łatwe w utrzymaniu i pielęgnowaniu, lecz dodatkowo dzięki odpowiednio dobranym doniczkom, świetnie potrafią komponować się z innymi elementami wystroju. Jeśli jednak ktoś nie przepada za roślinami doniczkowymi, bez żadnych przeszkód można skorzystać z ciętych kwiatów. Oczywiście nie muszą to być codziennie wymieniane, kosztowne bukiety. Na tym polu czeka na nas wiele możliwych, ciekawych rozwiązań, takich jak np. wykorzystanie pustej szklanej butelki jako wazonika, w którym znajdą się proste polne kwiaty.

Wiosenna aranżacja okien

Okna są tym elementem wystroju wnętrza, który często jest pomijany. A jest to ogromny błąd, ponieważ jakby nie patrzeć, to okna zajmują całkiem sporą część każdego wnętrza. Oczywiście, jeśli tylko jest możliwość, warto posiadać okna drewniane, ponieważ ich naturalny charakter i styl, idealnie wręcz współgrają z efektem, do którego się zmierza, szukając inspiracji do wiosennego udekorowania wnętrza, czyli to bliskości z naturą.

Oprócz samych okien warto zadbać też o to, co na nich się znajduje. W tym celu poleca się przede wszystkim zastosowanie lekkich, bardzo przewiewnych i przejrzystych firan, które nawet w przypadku zacienionego dnia, będą powodowały dostawanie się o wiele więcej słońca do wnętrza mieszkania.

Wiosenne ściany

Jeśli szuka się wiosny w danym wnętrzu, nie można zapominać o tym, aby umieścić ją na ścianach. Idealnie w tym celu sprawdzają się tapety lub fototapety, na których zawarte będą wiosenne motywy. Łagodna kolorystyka, często pastelowe kolory, czy też wpadające w biel lub zieleń barwy, to coś, co idealnie odda ducha i nastrój wiosny. Oprócz tego idealnie sprawdzają się także motywy kwiatowe, często w towarzystwie ptaków. W końcu kto nie kojarzy wiosny z odgłosami budzących się do życia ptaków?

Zmiana tekstyliów

Jeśli chce się gruntownie wprowadzić wiosnę do danego pomieszczenia, nie można także zapominać o zmianie tekstyliów. Szare lub ciemne poszewki na poduszki czy też ciemne obicia mebli koniecznie w taki wypadku trzeba zamienić na coś o wiele lżejszego i co najważniejsze jaśniejszego. Pozwoli to zbudować nastrój, który jednoznacznie kojarzyć się będzie z wiosną.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *