3 powody, dla których warto zainteresować się rozwiązaniami smart home

Domy przyszłości to już teraźniejszość! Pomysły z dziedziny smart home są obecnie w zasięgu kieszeni przeciętnego nabywcy, a ich dostępność nie przestaje rosnąć. Ale czy są nam faktycznie potrzebne? Jaką wartość projekty smart home mają szansę wnieść w nasze codzienne życie?

Automatyzacja obowiązków – więcej czasu dla rodziny

Przebywanie w inteligentnym domu choć przez chwilę pozwala się poczuć trochę jak w baśni. Wystarczy wyciągnięcie ręki czy wypowiedzenie kilku słów, by światła przygasły lub się zapaliły, a urządzenia zaczęły pracować. W tym czasie ty siadasz wygodnie przed telewizorem z lampką wina, a kanały zmieniają się, gdy tylko powiesz słowo. Brzmi jak magia? To obecnie rzeczywistość, w której możesz uczestniczyć za sprawą kilku projektów nazywanych IoT (Internetem Rzeczy).

Ale prawdziwa magia smart home nie polega na tym, że okna drewniane w kuchni zamkną się same, a Ty nie będziesz musiał fatygować się do włącznika światła. Pomyśl zamiast tego o szeregu codziennych prac domowych, które za sprawą automatyzacji będą wymagały dużo mniejszego udziału człowieka.

Pralka, suszarka czy zmywarka uruchomią się, kiedy tylko zechcesz. Spod szafy wysunie się smukły, okrągły robot, który za Ciebie poodkurza całe mieszkanie. Ty tymczasem poświęcisz czas swoim bliskim bez szkody dla koniecznej rutyny.

Inteligenty dom może wyglądać, jak chcesz

Wnętrze skandynawskieCzy samo hasło „smart home” kojarzy Ci się z wizjami wnętrza statku kosmicznego ze starych seriali XX wieku? Chrom, stal i gładkie, wypolerowane powierzchnie należą do estetyki, która sprawdza się w przypadku zwolenników minimalizmu, ale większość z nas zupełnie inaczej wyobraża sobie wnętrze swojego domu. Dobra wiadomość brzmi: nowoczesna technologia nie musi iść w parze z futurystycznym stylem!

Jeśli w Twoim nowym domu marzą Ci się solidne, dębowe blaty, skrzypiące deski podłóg czy okna drewniane, przysłonięte koronkowymi firankami, technologia jak najbardziej jest po Twojej stronie! Współczesne systemy smart home to dyskretne urządzenia, które w żaden sposób nie zwracają na siebie uwagi.

Z powodzeniem rozmieścisz je w swoim rustykalnym wnętrzu tak, że niewtajemniczone osoby nawet nie domyślą się ich obecności. Co więcej, instalacja systemu smart home zdecydowanie doda Twojej przestrzeni uroku – co powiesz na wieczór przed elektrycznym kominkiem, który rozpali się na jedno Twoje słowo?

Zwiększony poziom bezpieczeństwa

Żadnego właściciela domu jednorodzinnego nie trzeba już od dawna przekonywać do rozwiązania, jakim jest instalacja alarmu i zawarcie umowy z rzetelną firmą ochroniarską. Dzięki urządzeniom, które Tworzą system domu elektronicznego, Twoja rodzina i mienie będą jednak nieporównanie bardziej bezpieczne. Smart home da Ci możliwość monitoringu posesji w czasie rzeczywistym i streamowania go z dowolnie wybranego miejsca na kuli ziemskiej.

Jednocześnie film tego typu może trafiać na komputery firmy ochroniarskiej, która będzie w stanie zareagować dużo bardziej efektywnie i szybciej, niż w przypadku tradycyjnych systemów. W sytuacji, gdy domownicy będą znajdować się wewnątrz w czasie włamania, uruchomienie alarmu głosowo może stanowić coś więcej, niż tylko zwykłe udogodnienie. Bezpieczeństwo osobiste to jedna z przyczyn, która prowadzi do tak szybkiego upowszechnienia się urządzeń smart home.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *