Dom z dużymi oknami – zalety i wady

Jasno, przejrzyście i stylowo. Duże przeszklenia w domu należą do coraz popularniejszych rozwiązań architektonicznych. Trend ten widać zarówno w architekturze handlowo-usługowej, w hotelarstwie, jak i w standardowym budownictwie. Czy rzeczywiście warto zainwestować w duże okna w domu?

Read more

Jak szybko i skutecznie wietrzyć mieszkanie?

Uff, jak gorąco. Duszno, parno i do tego jeszcze ta nieprzyjemna atmosfera (żeby nie powiedzieć – smrodek) panująca w mieszkaniu. Jak skutecznie pozbyć się tego zaduchu, który jest dobrze znany mieszkańcom lokali bez wentylacji? Regularne wietrzenie mieszkania daje znacznie więcej korzyści niż usunięcie nieprzyjemnych zapachów – jest konieczne dla zdrowia i dobrego samopoczucia!

Read more

Fakty i mity o oknach z drewna

Fakty i mity o oknach drewnianych

Jeżeli jesteście uważnymi czytelnikami naszego bloga, być może pamiętacie jeden z pierwszych wpisów wymieniający zalety okien drewnianych. Produkty te, podobnie jak modele z innych materiałów, mają swoje zalety i wady. Niektóre z cech drewnianych okien obrosły mitami, z którymi postaramy się dziś rozprawić.

Read more

Mieszkanie na parterze i dom parterowy – plusy i minusy

Mieszkanie na parterze lub na niskim piętrze ma spor zalet, ale ma też pewne wady. Rozważając zakup lokalu warto pamiętać o obu stronach medalu i podejść do takiej transakcji rozsądnie. Trzeba też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu drzwi i okien w lokalach, do których dostęp jest ułatwiony ze względu na niskie położenie.

Read more

Okna i drzwi balkonowe

Posiadanie balkonu lub tarasu to świetna rzecz. Latem, nie wychodząc z mieszkania, można usiąść na tarasie i wygrzewać się na słoneczku, a mając dom gdzieś poza miastem, można ustawić przy nim grilla. Możliwości zagospodarowania balkonu lub tarasu jest wiele, ale każdy wariant wymaga… okien. Okien i drzwi.

Read more

Okno nieotwieralne - fix

Co warto wiedzieć o oknach typu fix?

Nie wszystkie okna muszą się otwierać. Czasami po prostu nie ma takiej potrzeby, a „fixy”, czyli okna nieotwierane, są tańsze od porównywalnych modeli uchylnych lub przesuwnych. Ich montaż może być więc dobrą metodą na oszczędności podczas budowy lub remontu mieszkania – oczywiście tam, gdzie nie jest konieczna funkcja uchyłu.

Read more