Dopasowanie okien do elewacji budynku

Nowoczesne technologie oraz zmieniające się podejście do aranżacji przestrzeni mieszkalnej powoduje, że okna poza funkcją praktyczną pełnią rolę dekoracyjną i zwiększają atrakcyjność wizualną budynku. W związku z czym stanowią jeden z ważniejszych elementów przestrzeni domowej. Warto więc dopasować stolarkę okienną zarówno do elewacji budynku, jak również jego wnętrza. Liczą się więc nie tylko parametry okien, ale także ich kolor. Dzięki bogatej ofercie rynkowej okien możliwości jest dużo. Oto kilka z nich.

Read more

Jak zabezpieczyć dom przed dłuższym wyjazdem?

Niemal każdy, kto planuje dłuższą nieobecność w domu zastanawia się co zrobić, by go odpowiednio zabezpieczyć. Tak naprawdę możliwości jest wiele i są one uzależnione od indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Nie każdy może sobie pozwolić na wynajęcie firmy ochroniarskiej czy też instalację nowoczesnych systemów antywłamaniowych. Są jednak sposoby zabezpieczenia domu przed dłuższym wyjazdem znajdujące się w zasięgu każdego i takie proponujemy.

Read more

Dlaczego parapet zewnętrzny to ważny element okna?

Podczas budowania, a nawet samego wybierania projektu domu, mało kto zwraca szczególnie dużą uwagę na takie jego elementy jak parapety. Każdy inwestor poddaje wielu wątpliwością zasadność kupna okna drewniane lub plastikowego, czy też sam rozmiaru danego okna, lecz parapety często wybierane są bez żadnego rozeznania. Jest to oczywiście ogromny błąd. Powstaje jednak pytanie, dlaczego w ogóle parapet zewnętrzny to tak ważny element każdego okna?

Read more

Czy duże przeszklenia są bezpieczne?

Ilość przestrzeni w domu to kwestia, która wydaje się niezwykle ważna. Nie zawsze można zwiększyć ją w sposób fizyczny tak, jak na przykład przez zmniejszenie ilości przedmiotów w domu. Czasami dobrym rozwiązaniem wydaje się zwiększenie przestrzeni wizualnej, czyli takie działanie, którego celem jest sprawienie, że pomieszczenia wydają się większe. Dobrym pomysłem jest tu zastosowanie dużych, przeszklonych powierzchni. Czy są one jednak bezpieczne?

Read more

Automatyczne rolety do domu – czy warto?

Bezpieczeństwo to jedna z najbardziej podstawowych kwestii, o jakich należy pamiętać, wyposażając nowy dom. Rozwiązaniem, które znacznie zwiększa jego poziom są automatyczne rolety. Zwiększają one również znacznie komfort mieszkańców. Czy warto się na nie zdecydować? Jakie są wady i zalety posiadania rolet automatycznych w domu?

Read more