Budowlane trendy na rok 2020

Każdy nowy rok to początek zmian: podyktowanych zmianami technologicznymi, nowymi przepisami lub trendami, które się pojawiają. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jakie trendy w budownictwie będą najbardziej popularne w najbliższym sezonie. Wydaje się, że można już sporo powiedzieć zwłaszcza o wykończeniach i wystroju wnętrz.

Read more

Drzwi tarasowe do domu, na balkon

Drzwi tarasowe – otwierane czy przesuwne?

Taras lub duży balkon to jedna z tych przestrzeni, które można zagospodarować na najrozmaitsze sposoby. W niektórych domach jest to miejsce wypoczynku, w innych część typowo użytkowa, a w jeszcze innych reprezentacyjna połączona z wyjściem do ogrodu. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, i każde wymaga nieco innej aranżacji. I tu pojawia się pytanie: jakie drzwi zamontować na taras: otwierane czy przesuwne?

Read more

Klamki drzwiowe – drobiazg, a jakże istotny

Klamka jest integralnym elementem drzwi, a bez niej ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie drzwi. Nawet automatyczne modele najczęściej są wyposażone w jakiś dodatkowy system manualnego otwierania i zamykania. Co warto wiedzieć o klamkach przed ich zakupem i jak dokonać dobrego wyboru?

Read more

Wkładki do zamków - zestawienie

Wkładki do zamków w drzwiach, o czym powinieneś wiedzieć?

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu, z pewnością zwracasz uwagę na atesty, wytrzymałość, wzmocnienia antywłamaniowe, zabezpieczenia antywyważeniowe i wiele innych. Drzwi są tak mocne, jak ich najsłabszy element, a tym zazwyczaj może być zamek. Solidne drzwi wymagają dobrych wkładek. Dowiedz się, co warto o nich wiedzieć przed zakupem.

Read more

Cechy dobrych drzwi drewnianych

Cechy dobrych drzwi – o czym warto wiedzieć przed wyborem?

Dobre drzwi, czyli jakie? Dla każdego może być to coś innego, gdyż w zależności od potrzeb różne mogą być oczekiwania kupującego. Dla jednych najbardziej będzie się liczył wygląd, dla innych właściwości antywłamaniowe, dla jeszcze kolejnych najważniejsze jest tłumienie hałasu lub odporność na warunki atmosferyczne.

Read more

Okna i drzwi w ofercie na raty

Okna i drzwi drewniane na raty

Planujesz wymianę okien lub drzwi w mieszkaniu, ale nie wiesz, czy Twój budżet temu podoła? Rzeczywiście, taki jednorazowy wydatek może wydawać się dużą kwotą. Aby ułatwić naszym klientom decyzje zakupowe i nie obciążać zanadto ich domowego budżetu, oferujemy preferencyjne warunki ratalne w Credit Agricole.

Read more

Terminy i definicje techniczne dla drzwi

Terminy dotyczące drzwi wejściowych

Zakup drzwi wejściowych… w teorii prosta sprawa. Wybierasz wielkość drzwi i sposób ich otwierania drzwi i, kolor. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcesz dokonać dobrego zakupu, musisz znać podstawowe terminy. Czy wiesz co to są drzwi bezprzylgowe? Co to jest system jednego klucza albo czym muszą charakteryzować się drzwi antywłamaniowe? Jeśli nie, zapraszamy do lektury.

Read more