Polskie okna i drzwi drewniane

Okna i drzwi drewniane z Polski

Polskie okna i drzwi drewniane weszły przebojem na rynek międzynarodowy, a ostatnie lata przyniosły wiele dobrych zmian na rynku polskiego eksportu stolarki budowlanej. My również, jako producent  dokładamy się do tej ekspansji – sukcesywnie powiększając eksport do Europy Zachodniej rok do roku. Statystyki pokazują, że Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w całej Unii Europejskiej.

Ogromny wybór modeli

Ze względu na znaczący postęp w technice konstrukcji, mocowań i konserwacji możemy oferować naprawdę unikatowe rozwiązania od prostych drzwi wejściowych po nowoczesne drzwi przesuwne czy elektrycznie sterowane okna. Różnorodność ta, nieraz może przyprawić o zawrót głowy, gdy klient musi wybrać coś spomiędzy bogatej oferty.


Poznaj naszą firmę lepiej

Fabryka okien i drzwi Bracia Nowaccy

Aktywnie działamy na rynkach Unii Europejskiej, dostarczając wysokiej jakości okna i drzwi drewniane.
Produkujemy nasze wyroby w oparciu o nowoczesne metody oraz na prawach badań Niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej (ift Rosenheim) (Przeczytaj więcej o firmie).

Sprawdź ofertę:
Okna drewniane
Drzwi drewniane

Nasza oferta oraz informacje o firmie są również dostępne w języku niemieckim: http://www.nowacki-fenster.de/.

Doskonałe parametry

Nie da się ukryć, że rynek stolarki budowlanej jest bardzo różnorodny i to nie tylko pod względem dostępnych modeli czy materiałów, z których produkty są wykonywane, ale również ze względu na zastosowanie nowoczesnych, a często nowatorskich technologii. Przykładowo, ze względu na panujące w naszym kraju niskie temperatury, okna muszą charakteryzować się jak najniższym współczynnikiem przenikania ciepła. Dlatego również i w naszej ofercie można znaleźć energooszczędne pakiety 3 szybowe, charakteryzujące się doskonałymi wynikami w zakresie ograniczania strat energii.

Wymagający odbiorcy dostaną u nas także okna aktywne o niskim stopniu przenikania ciepła, ale wysokim współczynniku przepuszczalności energii słonecznej, co pozwoli na zminimalizowanie strat energii ogrzewania budynku i zwiększenie zysku z ogrzewania pozyskiwanego od słońca.

Właściwości termiczne okien i drzwi to niejedyne czynniki, na które zwracamy jako producenci wysokiej jakości wyrobów drewnianych. O wysokiej jakości produktów świadczą również inne parametry takie jak: stopień tłumienia hałasu, zabezpieczenia antywłamaniowe, odporność na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne – to wszystko sprawia, że nasze rodzime produkty uważane są za jedne z najlepszych, dostępnych na rynku.

Z roku na rok coraz lepiej

Polskie okna i drzwi podbijają zagraniczne rynki, ponieważ oferujemy dużą różnorodność modeli, najwyższą jakość i stosunkowo niską cenę. W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy systematyczny wzrost sprzedaży polskiej stolarki budowlanej za granicę. Wzrost ten dotyczy wszystkich kategorii produktowych (PVC, drewno, aluminium, żeliwo lub stal), ale zdecydowanie najwięcej zyskuje nasz sektor – wyrobów drewnianych.

Jak informuje Związek Polskie Okna i Drzwi (https://poid.eu/pl/najwieksze-hity-polskiego-eksportu/), w 2014 roku wartość sprzedaży zagranicznej wyniosła 1,15 mld euro, a jest to wzrost o 10,95% w porównaniu do 2012 roku i niemal czterokrotnie większy niż w 2004 roku. Dane z 2015 roku wskazują na wartość sprzedaży 1,55 mld, a szacunkowe wyliczenia za rok 2016 wskazują na kolejny ok. 5%-10% wzrost sprzedaży. Mamy więc powód do dumy.

Wartośc polskiego eksportu okien i drzwi

Statystyki mówią same za siebie

Jeszcze w 2014 roku to Niemcy wiodły prym w eksporcie okien i drzwi na rynki Unii Europejskiej. Obecnie nasza branża może się pochwalić pierwszym miejscem w kategorii największych eksporterów stolarki w UE. Najwięcej eksportujemy na rynek Niemiecki, do Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Włoch, oraz Czech.

Na polskim rynku działa około 2,5 tys. producentów, a nawet połowa ich produktów trafia do sprzedaży zagranicznej. Na ten sukces składa się niezwykle atrakcyjna cena, a także ciągłe ulepszanie produktów i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Eksport stolarki - dane Wyborcza.plŹródło: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,20132385,polskie-okna-podbijaja-swiat.html

Branżowy Program Promocji (BPP)

Wysoka jakość, nowoczesne rozwiązania i niska cena to składowe, które przyczyniły się do tak imponującego wzrostu sprzedaży polskich okien i drzwi na rynkach Unii Europejskiej, ale nawet najlepsze produkty nie mogłyby się przebić szerzej do świadomości odbiorcy, gdyby nie wieloletnie przedsięwzięcie Ministerstwa Gospodarki we współpracy z firmami produkującymi okna i drzwi. Branżowy Program Promocji zakładał szeroko zakrojone działania promocyjne i dofinansowania na marketing, począwszy od roku 2012.

To wszystko pozwala pozytywnie spoglądać w przyszłość i tylko czekać, aż Polska stanie się liderem eksportowym nie tylko na rynku stolarki budowlanej, ale również wielu innych.

Patrząc w przyszłość

Obecnie polskie okna i drzwi podbijają rynek Unii Europejskiej. Mamy 21% udziału w całym rynku stolarki budowlanej w Europie, jednak nie jesteśmy jeszcze liderami w skali światowej. W UE największymi eksporterami na świat w dalszym ciągu pozostają Niemcy, Włochy, Wielka Brytania i Francja. Widząc jednak zainteresowanie naszymi własnymi wyrobami na rynkach Unii Europejskiej, możemy liczyć na szybką zmianę na podium.

5/5 - (4 votes)

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *