Okna i drzwi balkonowe

Posiadanie balkonu lub tarasu to świetna rzecz. Latem, nie wychodząc z mieszkania, można usiąść na tarasie i wygrzewać się na słoneczku, a mając dom gdzieś poza miastem, można ustawić przy nim grilla. Możliwości zagospodarowania balkonu lub tarasu jest wiele, ale każdy wariant wymaga… okien. Okien i drzwi.

Drzwi i okna balkonowe – ozdoba, funkcjonalność i bezpieczeństwo

Drewniany ogród zimowy

Balkon może być dekoracją mieszkania i miejscem do przyjemnego spędzania leniwych, słonecznych popołudni. I nie ma przy tym znaczenia, czy to będzie balkon w miejskim mieszkaniu, czy taras w wiejskim domku. W obu tych wariantach można urządzić przestrzeń tak, by była przyjemnym miejscem.

Niestety, to właśnie balkony stanowią jeden z najsłabszych punktów w zabezpieczeniu mieszkania i łatwą drogę dla złodzieja, szczególnie na niskich piętrach. Dlatego właśnie, drzwi i okna balkonowe muszą charakteryzować się kilkoma cechami:

  • Bezpieczeństwo – bardzo ważny czynnik, który musi znaleźć się na pierwszym miejscu. O ile balkon na 10 piętrze nie stanowi łakomego kąska dla włamywaczy, o tyle niskie balkony parterowe oraz te, na 1-2 piętrze są łatwymi wejściami dla złodziei. Nie zawsze przykładamy uwagę do odpowiedniego zabezpieczenia wejścia balkonowego, czasami wręcz pozostawiamy drzwi otwarte, mając nadzieję, że przecież nikt się nie będzie wspinał na piętro. Drzwi balkonowe koniecznie powinny być wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe.

Okna i drzwi balkonowe na wymiar

Mamy dla Ciebie do zaproponowania wiele różnorodnych rozwiązań tarasowo-balkonowych zarówno do lokali mieszkalnych w blokach i kamienicach z balkonami, jak i do domów jednorodzinnych, hoteli, ośrodków wypoczynkowych itd. Przygotowujemy projekty, podpowiadamy najlepsze rozwiązania,

wykonujemy i montujemy stolarkę tak, abyś Ty nie musiał martwić się niczym, poza wizją, jak urządzić swój nowoczesny balkon.

Skontaktuj się teraz.

  • Funkcjonalność – okna i drzwi mają się otwierać, to jasne. Ale czy mają otwierać się w stronę mieszkania a może powinny być rozsuwane? Czy okna mają być otwierane na boki? A może zależy Ci na innowacyjnych rozwiązaniach, pozwalających zamienić okno tarasowe w daszek chroniący przed słońcem i deszczem? Projektując przestrzeń, trzeba dokładnie przemyśleć wszystkie te kwestie.
  • Wygląd – czyli wybór „sercem”. Czy do Twojego balkonu bardziej będą pasowały okna balkonowe w naturalnym wybarwieniu drewna czy też białe? Kolor, wygląd, design – to wszystko nie pozostaje bez znaczenia, jeśli planujesz remont lub przebudowę tarasu, tak by zrobić z niego coś ciekawszego, niż tylko miejsce do suszenia ubrań i przetrzymywania kwiatów doniczkowych.

Duże, efektowne przeszklenia idealnie pasują do nowoczesnych projektów architektonicznych – rozświetlając wnętrza. Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań pozwala na zachowanie komfortu cieplnego zarówno zimą jak i latem.

5/5 - (3 votes)

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *