O czym pamiętać wybierając okna balkonowe do domu?

Czy to w nowych domach, czy też w mieszkaniach, bardzo polarne staje się stosowanie balkonów oraz tzw. loggii. Ich obecność znacznie zwiększa możliwości rekreacyjnego spędzania wolnego czasu w domu, czy to na piciu kawy na zewnątrz, czy też nawet podczas urządzania niewielkich zabaw z grillem w tle. Problemem jednak dla wielu osób pozostaje to, jak dobrze wybrać okna balkonowe. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, dokonując takiego wyboru?

Jaki rodzaj okien balkonowych wybrać?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wybieranie okien balkonowych, jest dobranie odpowiedniego ich rodzaju. Bo choć dla osób nieznających zbyt dobrze tej branży może być to zaskoczeniem, to jednak okien balkonowych na rynku jest kilka rodzajów.

Z całą pewnością najpopularniejsze to okna balkonowe przesuwane. Dzięki zastosowanym z nich prowadnicom, przy otwieraniu okna całe skrzydło przesuwa się równolegle do powierzchni ściany, dzięki czemu zyskuje się znaczną ilość przestrzeni. Powszechnie wykorzystywane są one w niewielkich mieszkaniach w blokach. Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem są okna balkonowe rozwierane.

Jest to tradycyjna, wszystkim znana wersja okna, która otwiera się na oścież do wnętrza mieszkania. Oczywiście kosztem tego, że przy otwieraniu zajmuje się nieco miejsca. Ogromną zaletą takich okien jest jednak ich bardzo niska cena, a także bardzo prosta konstrukcja.

Ostatnim i nieco mniej popularnym rozwiązaniem jest wersja drzwi balkonowych harmonijkowych. Działają one podobnie do wersji przesuwanej, lecz zamiast przesuwanej całej powierzchni okna, składa się ona w harmonijkę.

Materiał wykonania

Gdy posiada się już wybraną wersję okna balkonowego, należy teraz wybrać drugi bardzo ważny czynnik, czyli materiał, z którego dane okno miałoby być wykonane. Na rynku znaleźć można wersje różnych materiałów, lecz tymi najbardziej popularnymi jest oczywiście drewno, plastik i aluminium.
Okna drewniane to przede wszystkim niezwykle wysoka estetyka i trwałość – wynikające z wysokiej sztywności samego materiału.

Naturalny materiał, jakim jest drewno, doskonale pasuje do każdego wnętrza, wywołując u mieszkańców miłe uczucie ciepła i domowej przytulności. Minusem takich okien jest jednak wysoka cena na co zwracają nasi Klienci – wtedy zawsze odwołujemy się do ich naprawdę dobrych parametrów technicznych oraz długowieczności takiego produktu. Dla osób, które cenią sobie maksymalną wygodę użytkowania, poleca się okna drewniane.

Na koniec warto rozważyć zakup okien balkonowych wykonanych z drewna, ale z dodatkową nakładką z aluminium. Ten nowy materiał na rynku okien balkonowych zyskuje coraz większą popularność ze względu na bardzo elegancki wygląd, doskonałe właściwości ochronne przed zimnem i wilgocią, a także łatwością w utrzymaniu takiego okna w czystości.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *