Jesienne inspiracje w dekoracji wnętrza

Jesień przez wielu jest porą roku całkowicie znienawidzoną, a przez innych wręcz przeciwnie, ponad wszystko ubóstwianą. Nie da się jednak ukryć tego, że nawet najwięksi przeciwnicy jesieni nie są w stanie zanegować tego, jak wielkie wrażenie robią jesienne inspiracje w dekoracjach wnętrz. Jakie zatem elementy jesienne warto zawrzeć w trakcie urządzania i dekorowania danego wnętrza?

Jesienne kolory

Choć dla wielu osób jesień kojarzy się z zimnem, deszczem i silnym wiatrem, to jednak jesień w przypadku dekoracji wnętrz, jest jedną z najcieplejszych i najbardziej rozświetlonych pór roku. Wszystko za sprawą bardzo miłych dla oka kolorów jesieni, którymi są oczywiście różne odcienie pomarańczy i czerwieni. Paleta ciepłych kolorów, które są dominujące w czasie jesieni, gdy tylko znajdzie się na ścianach pokoju, od razu powoduje zwiększenie energii życiowej, dynamiczności i zadowolenia z życia każdego, kto w takim pokoju się znajdzie.

Ściany w kolorach jesieni

Dzięki temu, że jesienne kolory tak pozytywnie wpływają na człowieka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby można było je zastosować dosłownie w każdym pomieszczeniu. Idealnie sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym, gdzie będą w stanie zapewnić komfortowy wypoczynek, jak i również do sypialni, czy też nawet przedpokoju, który zwykle jest ciemniejszym pomieszczeniem, a jesienne pomarańczowe kolor skutecznie go rozświetlą.

Wiele osób uważa, że kolory jesieni zupełnie nie pasują do pokojów dziecięcych. Uważają oni, że są to barwy z byt poważne i dorosłe. W opinii takich osób dzieci znacznie bardziej wolą kolory pastelowe, krzykliwe i jaskrawe. Nic bardziej mylnego, ponieważ gdy tylko połączy się kolory jesienne z np. bielą, błękitem, czy też żółcią, otrzymuje się efekt bardzo optymalnego połączenia barw, które z pewnością niejedno dziecko nie tylko zaakceptuje, co wręcz pokocha w swoim pokoju.

W dodatkach siła

Inspiracje jesienne to jednak nie tylko kolory, lecz również liczne dodatki, ściśle związane z jesienią i współistniejącymi z nią wydarzeniami, takimi jak np. Halloween. Powstaje jednak podstawowe pytanie, gdzie umieścić dekoracje jesienne? Szczególnie polecane są takie miejsca jak parapety, stół w jadalni, czy też na stolik kawowy. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby różnego rodzaju dekoracje umieszczać nawet na ścianach. Warto pamiętać np. o tym, jak bardzo okna drewniane idealnie współgrają ze wszelkimi jesiennymi dodatkami.

A jakie to mogą być dekoracje? Tutaj możliwości jest już naprawdę wiele. Mogą to być oczywiście rzeczy wykonane samodzielnie, z wcześniej zebranych liści czy też kasztanów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były to motywy ściśle związane z Halloween, takie jak dynie, które pomimo braku ścisłego związku z naszą kulturą, bardzo dobrze się z tą porą roku mimo wszystko komponują.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *