Jasne wnętrza – więcej światła i więcej przestrzeni

Mało kto docenia dużą ilość światło w pomieszczeniach. A przecież dobrze rozświetlone wnętrze powoduje, że zaczyna ono sprawiać wrażenie przytulnego i ciepłego. Dodatkowo im więcej światła, tym dane pomieszczenie wizualnie staje się coraz większe, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach w blokach, gdzie często nawet każdy metr jest na wagę złota. Jak zatem można wizualnie powiększyć swoje mieszkanie, zapewniając mu większą dawkę światła?

Podstawową sprawą są okna

Oczywiście istnieje w świecie dekoratorskim naprawdę spora lista różnego rodzaj tricków i sposobów na to, aby z nawet małego pomieszczenia uzyskać wizualnie całkiem sporą przestrzeń, lecz żaden nawet najbardziej kreatywny i sprytny sposób nie zapewni tyle, co dobre i odpowiednio duże okna.

Z tego powodu przeprowadzanie gruntownego remontu mieszkania warto wykorzystać również na to, aby wymienić okna. Jeśli posiada się oryginalnie okna dzielone lub takie, gdzie zastosowane zostały szprosy, warto wymienić je na okna pojedyncze, pozbawione jakichkolwiek dodatków na tafli szkła.

Dodatkowo warto zdecydować się na okna drewniane, ponieważ to właśnie ten materiał powoduje, że tak dobrze one wyglądają zarówno do strony elewacyjnej, jak i również oczywiście od wewnątrz danego pomieszczenia.

Lustra na brak światła i przestrzeni

Przechodząc jednak do kreatywności i sprytnych rozwiązań dekoratorskich na dostarczenie większej dawki światła i uzyskania większego wizualnie mieszkania, nie można zacząć inaczej niż od zaproponowania luster. Odpowiedniej wielkości lustra są w stanie stworzyć bardzo silne wrażenie większej ilości światła i większej przestrzeni nawet w bardzo małym mieszkaniu. Dzięki nim wnętrze jest jaśniejsze, większe, a także cieplejsze.

Z tego powodu warto w zacienionych miejscach, takich jak np. korytarze wieszać w miarę możliwości lustra na ścianach, lub też montować szafy z lustrami zamontowanymi w drzwiach.

Wymiana drzwi

Innym bardzo ciekawym, a na pewno znacznie tańszym niż wymiana okien sposobem na rozświetlenie mieszkania, jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju drzwi. Odpowiedniego, czyli takiego, który będzie utrzymany w jasnych, rozświetlających kolorach. Idealnie w tym celu sprawdza się oczywiście biel, lecz także poleca się stosowanie beżu. Poleca się także stosowanie drzwi bezprzylgowych, które tworzy jednolitą powierzchnię ze ścianą, na której się znajdują. Taki model nadaje pomieszczeniu nie tylko jasności i przestrzeni, lecz także lekkości.

Absolutna podstawa

Na koniec warto sobie pozostawić oczywiście ostatnią, najważniejszą sprawę w zakresie szukania światła i przestrzeni w pomieszczeniu, czyli zastosowanie odpowiedniej kolorystyki całego wnętrza. Rzecz jasna powinno ona się utrzymywać w jasnych kolorach. Warto tu pamiętać, że oprócz samych kolorów ścian, warto zadbać o zachowanie odpowiednio jasnej kolorystyki również obecnych w pomieszczeniu tekstyliów.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *