Dopasowanie okien do elewacji budynku

Nowoczesne technologie oraz zmieniające się podejście do aranżacji przestrzeni mieszkalnej powoduje, że okna poza funkcją praktyczną pełnią rolę dekoracyjną i zwiększają atrakcyjność wizualną budynku. W związku z czym stanowią jeden z ważniejszych elementów przestrzeni domowej. Warto więc dopasować stolarkę okienną zarówno do elewacji budynku, jak również jego wnętrza. Liczą się więc nie tylko parametry okien, ale także ich kolor. Dzięki bogatej ofercie rynkowej okien możliwości jest dużo. Oto kilka z nich.

Harmonijna całość bądź element kontrastujący

W zależności od indywidualnych preferencji oraz przyjętej stylistyki budynku za pomocą okien można osiągnąć różne warianty jego odbioru. We współczesnych budynkach dużą wagę przywiązuje się do szczegółów, które współgrają z bryłą budynku.

Za pomocą odpowiednio dobranych okien do elewacji mieszkania można podkreślić jego harmonię – wybierając okna pasujące do elewacji, bądź przełamać ją oknami z ramami w kolorach mocno kontrastującymi z elewacją budynku. Obecnie zarówno okna drewniane jak i PCV są dostępne w rożnych wariantach kolorystycznych, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Okna współgrające z elewacją domu

Okno drewnaine z trzema szybami

Rozwiązanie, bazujące na naturalnych kolorach oraz uniwersalnym łączeniu kolorów, jest najczęściej wybierane z uwagi na swoją prostotę oraz wspomina już harmonię. Można więc postawić na klasyczne białe okna, które doskonale współgrają z każdą elewacją budynku – jasną oraz ciemną.

Klasyczne okna drewniane w naturalnym kolorze są świetnym rozwiązaniem dla osób lubiącymi naturalność i ceniących sobie szlachetność drewna. Zestawienie okien w ciemnych kolorach z jasną elewacją będzie również tworzyło harmonijną całość bryły budynku.

Okna żywo kontrastujące z fasadą budynku

Dla osób szukających oryginalnych rozwiązań oraz pragnących podkreślić styl i charakter swojego domu doskonałym rozwiązaniem będzie wybór okien w mocnych kolorach – np. czerwieni, zieleni, granatu, dodających elewacji budynku pazura, efektownie ją ożywiając. Za pomocą takich okien otrzymuje się niebanalny kontrast zapewniający atrakcyjnie wizualnie wygląd.

Okna dwukolorowe – znakomicie współgrające z fasadą oraz wnętrzem domu

Okno drewniane z okładziną aluminiową

Z kolei idealnym rozwiązaniem dla wymagających są okna drewniane dwukolorowe, które dają możliwość dopasowania ich kolorystyki do elewacji oraz wnętrza wymarzonego domu. Dzięki temu można wybrać okna w klasycznej bieli na zewnątrz, które od środka zachowają na przykład naturalny kolor drewna, bądź będą w kolorze mebli. Takie rozwiązanie rozbudza wyobraźnię, ponieważ daje mnóstwo możliwości na niezwykle oryginalną aranżację przestrzeni mieszkalnej mającej na uwadze jej zewnętrzną oraz wewnętrzną stylizację.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *