Dodatki do wystroju, które sprawią, że wnętrza będą cieplejsze

Nie ulega wątpliwości, że przestrzeń mieszkalna powinna zapewniać jej użytkownikom odpowiedni komfort. Liczy się więc nie tylko jej atrakcyjność wizualna, ale również funkcjonalność oraz atmosfera w niej panująca. Osiągnięcie takiego efektu stanowi często nie lada wyzwanie. Podczas urządzania mieszkania warto pamiętać o mocy dodatków, które wnętrzom dodają charakteru i pomagają tworzyć przyjazną atmosferę. Na przykład za ich pomocą można w prosty sposób ocieplić każde pomieszczenie i uczynić je niezwykle przytulnym.

Materiały – wielozadaniowe dodatki

Dzięki materiałowym dodatkom pomieszczenie nabiera przytulnego wyglądu, w którym każdy będzie dobrze się czuł. Czasem wystarczy poukładać kilka dekoracyjnych poduszek na kanapie, kocyk czy też powiesić zasłony bądź rozłożyć na podłodze włochaty dywan, by osiągnąć pożądany efekt.

Zaletą materiałowych dodatków jest ich wielofunkcyjność – podnoszą estetykę wnętrza oraz zwiększają komfort jego użytkowania. I tak na przykład poduszki będą stanowiły doskonałą dekorację, ale w razie potrzeby umilą wypoczynek na kanapie czy fotelu. Podobnie będzie w przypadku zasłon, które dodadzą oknom uroku, a zasłaniając je stworzą idealny do spania czy relaksu klimat. Miękkie dywany stanowią doskonałą izolację od podłogi, mogą być również miejscem do zabaw z dzieckiem.

Światło i kolory

W aranżacji przestrzeni mieszkalnej światło i kolory odgrywają bardzo ważną rolę wpływającą na odbiór całego wnętrza. Za ich pomocą, w zależności od potrzeb, można osiągnąć różne efekty wizualne. Do ocieplenia pomieszczeń warto wybierać intensywne barwy w ciepłej tonacji by przełamać je choćby bielą, lub ściany pomalować na pastelowe kolory – kwestia indywidualnych preferencji i obranego stylu aranżacji.

Jeśli chodzi zaś o światło, to aby wprowadzić do pomieszczeń przytulną aurę warto postawić na ciepłe światło (o wartości poniżej 3300K) punktowe. Pomocne będą lampy podłogowe, stojące, wiszące, kinkiety czy listwy led.

Drewno naturalne o dużych walorach estetycznych

Z pewnością ocieplą wnętrza okna drewniane, których naturalność wprowadza do pomieszczeń swojską atmosferę. Podobnie jak drewniane meble czy podłoga. Różnego rodzaju drewniane dodatki dekoracyjne w postaci np. wazonów czy figurek, ramek na zdjęcia dodadzą uroku pomieszczeniom, czyniąc je bardziej przytulnymi. Sprawdzą się również wiklinowe kosze czy też gazetniki.

Roślinność

Kwiatki w dekoracyjnych donicach (drewnianych czy ceramicznych) rozmieszczone w różnych częściach mieszkania są doskonałym sposobem na ocieplenie jego wnętrza. Wprowadzają do niego nieco życia oraz swojskiego klimatu. Mają również inne zalety – oczyszczają powietrze, a w sezonie grzewczym ponoszą jego wilgotność.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *