Czym się kierować wybierając ekipę remontową?

Remont mieszkania to niezwykle skomplikowane zadanie. Nie tylko paraliżuje na co najmniej kilka tygodni życie domowników, lecz także pociąga za sobą spore koszta związane z opłaceniem materiałów budowlanych, jak i oczywiście odpowiedniej ekipy. Kluczowe w powodzeniu remontu jest to, jaką konkretną ekipę remontową się wybierze. Czym zatem powinno się kierować, szukając odpowiednich fachowców do przeprowadzenia remontu mieszkania?

Metody szukania

Na samym początku warto zacząć od tego, jak szukać ekipy remontowej. Dzisiejsze możliwości komunikacji internetowej znacznie to zadanie ułatwiają. Dzięki zaledwie kilku kliknięciom myszką można uzyskać dostęp do ogłoszeń z całej okolicy. Niestety ryzykiem takiego wirtualnego szukania jest to, że często natknąć się można na osoby nieprofesjonalne, czy też po prostu na zwykłych naciągaczy.

Znacznie lepszym sposobem jest szukanie ekipy remontowej za pośrednictwem znajomych. Poczta pantoflowa jest w tym wypadku znacznie lepsza niż nawet najlepszy portal ogłoszeniowy. Głównym tego powodem jest sprawdzenie danej ekipy w akcji i możliwość wyciągnięcia z poczynionych przez nią prac samodzielnych wniosków. I nie ma tu znaczenia, czy wstawiane były okna drewniane, czy też remontowana była cała kuchnia. Jakość dobrej pracy nasi znajomi z pewnością docenią i nam ją polecą.

Cena remontu

Gdy ma się już wybrane dwie lub trzy ekipy remontowe, należy następnie przejść do tego, jak wyceniają one swoją pracę. Żeby jednak móc odpowiednio dobrze ocenić przedstawiane kosztorysy, należy oczywiście samodzielnie podobny kosztorys zrealizować. Wziąć tu pod uwagę trzeba nie tylko koszt materiału, lecz także roboczogodziny potrzebne na wykonanie danej pracy.

Z miejsca należy odrzucić te oferty, które będą zbyt tanie lub zbyt drogie, ponieważ po pierwsze świadczyć to może o nieprofesjonalnym podejściu do klienta, albo o jawnym oszustwie. Najlepiej wybierać te ekipy, które zażyczą sobie cenę nieco wyższą, lecz nie przesadnię wysoką.

Dostępność ekipy remontowej

Bardzo dobrym wskaźnikiem jakości pracy dobrej ekipy remontowej jest jej dostępność. jeśli w trakcie zapoznawania się z zakresem prac, fachowiec oświadczy, że może właściwie od zaraz przystąpić do remontu, oznacza to, że nie cieszy się on zbyt dobrą renomom i nie jest zbyt często wybierany. Z tego powodu warto czasem odsunąć nieco w czasie datę remontu, nawet często o kilka miesięcy, aby mieć pewność, że czeka się na ekipie sprawdzoną i chętnie wybieraną przez innych inwestorów.

Jedna osoba czy grupa?

Ostatnią bardzo ważną sprawą jest określenie tego, czy wybiera się jednego człowieka do kilku zakresów prac, np. do elektryki, malowania i kładzenia kafelków, czy też całą ekipę kilku osób. Oczywiście większa ekipa to większe koszta, lecz jednocześnie o wiele szybsze ukończenie prac. Dodatkowo zbyt duża specjalizacja jednego pracownika nie świadczy zbyt dobrze o jakości wykonywania tej pracy.

Rate this post

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj wynik działania: *