Jakie okna do salonu?

W salonie chcemy czuć się komfortowo i przytulnie. To miejsce, w którym spędzamy dużo czasu na oglądaniu telewizji, graniu, rozmowach rodzinnych, odpoczynku itd. To również miejsce, do którego najczęściej zapraszamy gości. Salon powinien być więc przestrzenią reprezentacyjną, a nic tak nie wpływa na wygląd pomieszczenia jak okna. Jakie wybrać okna do salonu? Duże przeszklenie w stylu okien tarasowych, zwykłe typowe okna drewniane lub z ozdobami, a może jakieś nietypowe? Odpowiadamy na kilka ważnych pytań o wybór okien do salonu.

Read more

Szyba samoczyszcząca. Czy to wygodne rozwiązanie i na czym polega?

Samoczyszcząca się szyba wydaje się spełnieniem marzeń gospodyń i gospodarzy domowych. To brak konieczności spędzania czasu na żmudnym polerowaniu i czyszczeniu okien. To zaoszczędzonych kilka godzin miesięcznie, a w skali roku nawet kilka dni w zależności od tego, ile okien jest do umycia. Zaraz, zaraz, ale czy faktycznie tak jest? Czy nadszedł czas, że płyn do mycia szyb, szmatka lub myjka pójdą w kąt i już nigdy nie trzeba będzie po nie sięgać? I tak, i nie.

Read more

Okna ze szprosami - intro

Okna ze szprosami – klasyczny styl i elegancja. Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

W kamienicach i w starych, drewnianych domach okna ze szprosami były częstym widokiem. Listewki pomiędzy szybami miały za zadanie utrzymywać tafle szkła i przeciwdziałać napięciom, które mogłoby prowadzić do ich pęknięcia. Nowoczesne techniki produkcji szyb wyeliminowały ten problem, a okna muszą być dzielone tylko przy bardzo dużych rozmiarach. Mimo to okna ze szprosami nadal są produkowane.

Read more

Drzwi tarasowe do domu, na balkon

Drzwi tarasowe – otwierane czy przesuwne?

Taras lub duży balkon to jedna z tych przestrzeni, które można zagospodarować na najrozmaitsze sposoby. W niektórych domach jest to miejsce wypoczynku, w innych część typowo użytkowa, a w jeszcze innych reprezentacyjna połączona z wyjściem do ogrodu. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, i każde wymaga nieco innej aranżacji. I tu pojawia się pytanie: jakie drzwi zamontować na taras: otwierane czy przesuwne?

Read more

Wybieramy okna drewniano-aluminiowe do domu

Kto powinien zdecydować się na okna drewniano-aluminiowe?

Drewniane okna do domu to rozwiązanie klasyczne, eleganckie i funkcjonalne, jednak w niektórych warunkach niewystarczające. Narażenie na szczególnie niekorzystne działanie pogody, bliskość morza, duże zanieczyszczenie powietrza, to tylko niektóre czynniki negatywnie wpływające na drewno. Komu polecane są energooszczędne okna drewniano-aluminiowe?

Read more

Co zrobić, jeśli okno nie chce się zamknąć?

Ratunku – okno nie chce się zamknąć, co robić!? Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał zadawać tego pytania, jednak wiadomo – wypadki się zdarzają. Niedomykające się skrzydło nie zawsze wymaga naprawy przez fachowca, czasami wystarczy wykonać kilka prostych czynności, które można wykonać samodzielnie. Oto najczęstsze przyczyny niedomykających się okien.

Read more

Smog groźniejszy niż smok, czyli o sposobach ochrony mieszkań przed smogiem

Każdego roku w sezonie grzewczym – ale również poza nim – w mediach robi się głośno o smogu. Chociaż najgorszy stan powietrza notuje się w dużych miastach, to niestety mniejsze miejscowości nie są wolne od zanieczyszczeń. Według statystyk w okresach największego zasmogowania, nie ma w Polsce czystych rejonów. Co możemy zrobić, aby przynajmniej we własnym mieszkaniu oddychać świeżym powietrzem?

Read more